Blog Açarak Para Kazanmak İsteyenler Okuyun

Blog Açarak Para Kazanmak İsteyenler Okuyun

Mayıs 30, 2020 0 Yazar: aspendos

Blog açarak para kazanmak isteyen kişiler için özel öneriler sunacağız. Eğer sizde blog açıp para kazanmak istiyorsanız bazı püf noktalarını bilmeniz gerekir. Öncelikle açmak istediğiniz bloğun konusunu net bir şekilde belirlemelisiniz. Tek bir konuya odaklı olduğunuzda blog çok daha başarılı olacaktır. Birçok farklı konu içeren bir bloğun hem idaresi zor olur hem de arama motorları sıralamasında her bir konu için ayrı çalışma gerektirir.

En çok para kazanan bloglar para, ilişkiler, sağlık ve nasıl yapılır konularıdır. Bu konularda ilgi odağınız olan ve bilgi sahibi olduğunuz bir konuyu seçebilirsiniz. Blog yazan kişinin istek ve arzu ile bu işi yapıyor olması para kazanabilme oranını yükseltir.

Hiç ilginizi çekmeyen bir konuda yazmak bir süre sonra çok sıkıcı gelir ve hevesle çalışamazsınız. Bu nedenle zevkle yazacağınız bir blog konusu belirlemeniz daha çok kazanmanızı sağlar. Belirleyeceğiniz konu ile ilgili bir araştırma yaparak rekabetin daha az olduğu daha fazla kazandıracak içerikler tercih edebilirsiniz.

İlk olarak alan adı alacağınız platformu doğru seçin.

Blog Açarak Para Kazanmak – Nasıl Para Kazanılır?

Blog üzerinden nasıl para kazanılır? konusunda öncelikle bilmeniz gereken çalışmanız gerektiğidir. Blog yazarak para kazanmanın yolu sürekli yeni içerikler yükleyerek yenilemenizdir. İçerikleriniz konu ile ilgili seo uyumlu yazılar olmalıdır.

Zira seo uyumlu olmayan içerikler arama motorları tarafından önemsenmez. Bloğunuzu belirli bir seviyede içerik yükleyerek düzenledikten sonra reklam yayınlayarak para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bloglar için en iyi para aracı Google Adsense reklamlarıdır. Bloğunuza yerleştireceğiniz reklamlar tıklandıkça para kazanırsınız. Reklamlarınızın daha fazla görüntülenmesi için bloğunuza daha fazla kişinin giriş yapması gerekir. Bunun için facebook, twitter, Instagram gibi sosyal medya araçlarında bloğunuzun reklamını yaparak daha fazla ziyaretçi çekebilirsiniz.

Para Kazanmak İçin Blog Nasıl Açılır?

Blog açarak para kazanmak günümüzde en çok rağbet gören iş fikirlerinden biridir. Peki para kazanmak için blog nasıl açılır? Eğer yeni bir girişimci iseniz ve öncelikle kendinizi denemek istiyorsanız Blogger gibi ücretsiz hizmet sağlayıcıları kullanarak blog açabilirsiniz.

Fakat profesyonel bir blog düzenlemek istiyorsanız WordPress tercihiniz olmalıdır. Seo açısından doğru bir seçim olan WordPress ile arama motorlarında daha hızlı görünür ve daha fazla ziyaretçi çekebilirsiniz.