Alan Adı Satın Alarak Para Kazanılır Mı?

Alan Adı Satın Alarak Para Kazanılır Mı?

Mayıs 30, 2020 0 Yazar: aspendos

Alan adı satın alarak para kazanılır mı? Alan adı diğer bir ismi ile domain alıp satmak internetten para kazanmak isteyenler için oldukça kazançlı bir iş fikridir. Anahtar kelime olan Seo uyumlu bir alan adını çok uygun bir fiyata satın alıp yüksek fiyatlara satarak para kazanmak mümkündür. Web sitesi işi yapan webmasterlar kulağa hoş gelen ve akılda kalıcı alan adlarını hemen almak isteyecektir. Anahtar kelime olan domainler Google arama motoru sıralamasında hızla üst sıralarda yer alabileceği için çok değerlidir. Ayrıca markalaşmaya müsait alan adlar da büyük ilgi görür. Siz de uygun bir alan adı seçerek satın alıp iyi fiyatlara satarak para kazanabilirsiniz.

alan adı nedir ne işe yarar
alan adı para kazanmak

Domain Ticareti Yaparak Para Kazanmak

Alan adı satın alarak para kazanılır mı? diyenler için domain ticareti adı verilen bir sektör bulunduğunu söylememiz gerekir. Domain internet sitelerinin alan adlarıdır ve para kazanabilmeleri için en önemli unsurlardan biridir. Alan adı arama motorlarında web sitelerinin bulunabilmesini ve daha fazla ziyaretçi almasını sağlar. Bu nedenle webmasterlar daha çok kazanç sağlayacak alan adlarını satın alırlar. Alan adı satın al seçeneğini kullanarak belirlediğiniz bir domaini satın alıp yine internet üzerinden belli platformları kullanarak satabilirsiniz. Bu alım satım ile çok iyi paralar kazanabilirsiniz. Örneğin 1 ya da 1,5 dolara satın aldığınız bir alan adını 50 hatta 100 dolar fiyat ile satabilirsiniz. Domain ne kadar güçlü ise o kadar yüksek fiyat isteyebilirsiniz.

Alan Adı Satın Alarak Para Kazanılır Mı Sorusu Derinlemesine

Alan adı alıp satmak güncel iş fikirleri arasında yer alır. Bu işten para kazanabilmeniz için çok iyi bir alan adı seçmeniz gerekir. Domain seçerken com veya net uzantısına sahip bir ad olması önemlidir. Tk.cc gibi arama motorlarında bulunması zor alan adları para kazandırmaz. Alan adının tek kelime olması bulunmasını kolaylaştıracağından daha değerli olur. Satın alacağınız alan adını wmaracı ve r10 gibi webmaster sitelerinde alan adı sat seçeneği ile satışa sunabilirsiniz. Satın aldığınız alan adı için belirleyeceğiniz fiyat ile bu sitelerin forumlarında satışa çıkartabilirsiniz. Eğer Google arama motorlarında değerli olabilecek güzel bir alan adı seçmişseniz kısa sürede yüksek fiyatlar ile satabilirsiniz.