Affiliate Marketing Yaparak Para Kazanmak

Affiliate Marketing Yaparak Para Kazanmak

Mayıs 25, 2020 0 Yazar: aspendos

Affiliate marketing yaparak para kazanmak isteyenler için birkaç ufak tüyodan oluşan gerçek bir rehber hazırlamaya karar verdim. En azından bu iş yapılacaksa biraz daha uygun standartlara uygun olarak yapılması gerektiğini düşünüyorum. Affiliate Marketing yaparak para kazanmak için yapılması gerekenleri tek tek özetlemek adına başlıklar üzerinden gitmek istiyorum. Daha basit ve sermayesiz iş fikirleri hakkında bilgi almak isteyenler de olabilir. Hepiniz kabul etmelisiniz ki sermayeli iş fikirleri elbette daha çok kazanç getirecektir.

Affiliate Marketing Nedir?

Affiliate marketing ilk önce yabancı ülkelerde geliştirilmiş bir pazarlama sistemiydi. Ortaklık ağı olarak bilinen bu sistem üzerinden üreticiler mallarını satabiliyor ve satışa ortaklık eden reklamcılara ise komisyon ödüyorlar. Doğal olarak bir taraf kazanırken diğeri yalnızca izlemiyor. Elbette CPA veya CPS olarak adlandırılmış olan bu işlemin çeşitleri belki daha fazla olabilir. Ancak Türkiye’de en çok eylem başına (CPA) ve satış başına (CPL) sistemleri kullanılıyor.

affiliate marketing yaparak para kazanmak
Affiliate Yapabileceğiniz Pek Kullanılmayan Bir Platformdur.

Affiliate Marketing Nasıl Satış Yapabilirim?

Bir ürünü pazarlamak için satış yapabileceğiniz veya bu ürünleri direk tedarik edebileceğiniz çeşitli platformlar bulmanız şarttır. Örneğin Amazon bu iş için bilinen en büyük ağlardan birisidir. Ancak köklü ve güçlü bir yapıya sahip olduğu için rakiplerinizi yenmeniz neredeyse imkansız gibi bir şeydir. Bazı söyleyeceğim farklı markalar ile belki de hayatınızın fırsatını elinize almış olacaksınız. Örneğin bir banner kodunu sizlerle paylaşmak isterim. Böylece amacınızın nasıl reklam yapacağınızın daha iyi anlaşılacağını düşünüyorum. Bu bağlantıya tıklayarak örnek bir affiliate firması olan Odaklı Pazar‘ın pazarladığı bir siteye kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Affiliate Marketing Satışını Yapabileceğiniz Platformlar

Yukarıda belirtilen sitelerin affiliate marketing hizmetlerinden kolayca yararlanabilirsiniz. Ödemelerin süresine dikkat ettiğiniz sürece kısa sürede ödeme yapan birçok marka ile tanışabilirsiniz. Affiliate marketing ile para kazanmak isteyen kişiler için bu önerilerimi uygulamalarını şiddetle tavsiye ediyorum. İnternetten para kazanmak öyle tahmin ettiğiniz kadar kolay bir şey değil. Gerçekten uzun süreli bir çalışma yapmanız gerekecek.

Evde Para Kazanmanın Yolları ve Affiliate Marketing Yaparak Para Kazanmak

Bu ürünleri internetten satmak için arkadaşlarına tavsiye edip satmaya çalışanlar olabilir. Ancak bunu evden yapabileceğiniz bir internet sitesine sahip olmak eminim ki harika olacaktır. Evde para kazanmanın yolları oldukça basittir. Affiliate marketing yaparak para kazanmak belki de evde yapılan en iyi iş fikirlerinden birisi olabilir. Nasıl blog kurarım diyenleri duyar gibiyim. Bu konu hakkındaki metnimizi incelemenizi şiddetle tavsiye ederim.